• Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Poezja, która nas łączy"

     • Konkurs odbył się 14 marca w formie testu online. Uczestniczyło w nim 47 trzecioklasistów z 12 tyskich szkół. Cudowna poezja Brzechwy i Tuwima połączyła wszystkie dzieci. A oto wyniki zmagań konkursowych:

      I miejsce: Dominik Kawalec SP 40

      II miejsce: Aleksandra Porwit  SP 40

      III miejsce: Szymon Kochanowski  SP 6

                          Szymon Panic  SP 21

      Wyróżnienie:  Hanna Chojowska SP 19

      Gratuluję laureatom i pamiętajcie kochani, że czytanie otwiera drzwi do dalszej edukacji.     

      Organizator konkursu – Bożena Pasternak

     • Laboratoria Przyszłości

     • Uczniowie klasy 1 b dobrze wiedzą, jak mądrze dokarmiać ptaki, aby pomagać, a nie szkodzić. Mają właściwe podejście do przyrody i są wrażliwe na los ptaków w mieście. Na zajęciach w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”, dzięki ozobotom pomogły małym ptaszkom dotrzeć do karmnika. Mały, ale bardzo inteligentny robot wprowadził dzieci w naukę programowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowe. Zajęcia prowadzia mgr Dominika Sajewicz

      W czasie lekcji matematyki uczniowie klasy 6b  zapoznali się z budową i zasadami posługiwania się lutownicą na ciepłe powietrze. Po omówieniu zasad bhp związanych z użyciem tego narzędzia uczniowie przystąpili do lutowania. Posługiwanie się lutownicą okazało się łatwe i wzbudziło duże zainteresowanie. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia prowadziła mgr inż. Magdalena Malik

      Dnia 24 lutego br. w klasie 8a została przeprowadzona lekcja kulturoznawcza z wykorzystaniem okularów VR. Uczniowie odwiedzili Reichstag - siedzibę parlamentu niemieckiego. Największą atrakcją turystyczną budowli jest szklana kopuła, znajdującą się dokładnie nad główną salą obrad parlamentu. Dzięki stalowo-szklanej konstrukcji budynek stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych gmachów na świecie. Kopuła zapewnia dopływ światła i wentylację. W jej wnętrzu znajduje się również punkt widokowi na panoramę Berlina. Wirtualna wycieczka do Reichstagu spodobała się uczniom i zachęciła ich do dalszych podróży. Zajęcia prowadziła mgr Lucyna Zagórska

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Laboratoria Przyszłości

     • Lekcje w styczniu 2023r. z #Labolatoriami Przyszłości.

      Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, podczas których zbudowali ogrody zoologiczne oraz park dinozaurów. Zakodowane trasy pokonywały niesamowite ozoboty, a uczniowie opisywali napotkane zwierzęta w języku angielskim. Zajęcia poprowadziła pani mgr Mirosława Młot.

      Udział uczniów klasy IA w warsztatach. Zapoznanie dzieci z budową i zasadami działania cyfrowego aparatu fotograficznego, ćwiczenie umiejętności wykonywania zdjęć. Zajęcia prowadziła pani mgr Helena Miekus.

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Laboratoria Przyszłości

     • Lekcje w grudniu 2022r. z #Labolatoriami Przyszłości.

      Uczniowie klasy 8b na zajęciach informatyki zostali zapoznani z platformą Arduino, zastosowaniem sterownika i jego możliwościami. Uczniowie zostali poinformowani o internetowej bazie danych, i językiem programowania Arduino. Uczniom zaprezentowano działanie zegra cyfrowego z wykorzystaniem w.w. sterownika. Lekcje prowadziła mgr Alina Skapczyk.

      Natomiast Pani Agnieszka Siegień zapoznała uczniów klas 5-7 zostali z obsługą drukarki 3D oraz możliwościami wydruku. Każda z klas wybrała swój projekt do wydruku. Uczniowie klasy 5a skorzystali z wydrukowanego modelu kąta, w celu sprawdzenia prawidłowego użycia kątomierza przy rysowaniu kątów.

      W trakcie zajęć specjalistycznych uczniowie zapoznali się z budową i zasadami działania aparatu fotograficznego. Dodatkowo mieli możliwość wykonania zdjęć aparatem, w celu ćwiczenia obsługi oraz współdziałania oka i ręki.  Zajęcia prowadziła pani mgr Marta Dróżdż.

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Dzień otwarty szkoły

     • Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 6 zaprasza na Dzień otwarty szkoły w dniu 13 grudnia o godz. 17.00.

      W programie jasełka, kiermasz prac uczniów, kawiarenka, loteria.

      O godz. 18.00 odbęda się konsultacje dla rodziców.

      Serdecznie zapraszamy.

     • Laboratoria Przyszłości

     • Lekcje w listopadzie 2022r. z #Labolatoriami Przyszłości.

      Klasa 3b uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem Ozobotów. Temat zajęć to: „Ozoboty zwiedzają miasto”. Lekcję prowadziła pani Katarzyna Obrochta. Korzystając z zakodowanych puzzli uczniowie zbudowali trasę wg. planu. W trakcie tej zabawy dzieci uczyły się działać analizując ruch Ozobotów po kodzie. Określały kierunki prawo-lewo, przód-tył.

      Klasa 5a pod opieką pani Aleksandry Zupok za pomocą aparatu fotograficznego dokumentowała efekty prac projektowych nawiazujących do lektury „Chłopcy z Placu Broni”. Dzięki wykorzystaniu sprzętu wzrosła ich swiadomość jako twórców.

      Sprzęt został zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

     • Zaproszenie

     • Miasto Tychy oraz Miejskie Centrum Oświaty w Tychach zapraszają na konferencje i warsztaty pod patronatem Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych Macieja Gramatyki pt. "UCZENIE SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE - jak wprowadzać zmiany".

      Konferencja odbędzie się w dn. 29 listopada 2022 r. (wtorek) od godz. 09:30 do 14:00 w budynku Mediateki przy al. Piłsudskiego 16 w Tychach.

       

       

      W ramach tegorocznej edycji konferencji będzie możliwość poszerzenia wiedzy w tematykach poruszanych na wykładach podczas warsztatów, które odbędą się w godz. od 14:30 do 16:00 również w dniu 29 listopada 2022 r.

      Konferencję oraz warsztaty poprowadzą eksperci:

      • Oktawia Gorzeńska
      • Ewa Radanowicz
      • prof. Monika Wiśniewska-Kin
      • Weronika Kisiel
      • Anna i Robert Sowińscy.

      Rejestracja na konferencję i warsztaty odbywa się online w terminie od 2 listopada do 16 listopada 2022 r.Ważne!!Rejestracji na konferencję oraz na warsztaty należy dokonać oddzielnie!Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. 

      Zapisy na konferencję

      Zapisy na warsztaty

      Serdecznie zapraszamy do udziału!

    • Konkurs
     • Konkurs

     • Logo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

      Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym na logo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Tychach.

      Regulamin wraz ze zgodami w załączniku.

      Pytania kierować indywidualnie do Pani Marty Faroń.

     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej w szkole

     • W dniu 14 października odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, którą przygotowały klasy ósme wraz z Paniami Aliną Skapczyk oraz Agnieszką Siegień, a także chór szkolny pod okiem Pana Michała Brożka, dekoracje przygotowała Pani Marta Faroń.

      Z okazji tego święta wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy cierpliwości i wytrwałości oraz radości płynącej z wykonywanej pracy.

      Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)

    • Piknik integracyjny
     • Piknik integracyjny

     • 07.10.2022

      W dniu 7 października 2022 roku odbył się piknik rodzinny. Uczniowie oraz przedszkolaki mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych, za które każdy mógł otrzymać medal i nagrodę. Po zmaganiach sportowych na wszystkich czekało coś dobrego i słodkiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom.