• w czerwcu​​

W ramach Projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 2a uczestniczyli w nietypowych zajęciach z edukacji przyrodniczej. Mieli możliwość wykorzystania w nauczaniu okularów VR. Uczniowie przeniesieni w wirtualną podróż po kontynentach mogli zaobserwować wizualizacje niedostępnych na co dzień miejsc. Podczas podróży np. po Afryce, Australii - poznawali mieszkańców tych miejsc oraz zwierzęta i roślinność. Było to świetne wprowadzenie w tematykę najbliższych lekcji. Wykorzystanie okularów VR sprawiło, że zajęcia stały się bardziej atrakcyjne, a uczniowie łatwiej przyswoili wiedzę, uczyli się przez eksperymentowanie oraz odkrywali i rozwijali swoje talenty. Zajęcia prowadziła p. Małgorzata Danis

Klasa 8a i 8c na zajeciach z informatyki projektowała w programie Tincad,  uczniowie wykonywali dowolny model 3D pod kierunkiem p. Aliny Skapczyk, nastepnie pod kierunkiem p. Agnieszki Siegień został wykonany wydruk przy wykorzystaniu drukarki 3D, zaprojektowanego  modelu przez jednego z uczniów

W klasie 6a na języku angielskim wykorzystano ozoboty. Uczniowie samodzielnie układali bądź rysowali trasy, które następnie przemierzane były przez ozoboty. Cała trasa opisywana była ustnie w języku angielskim. Zajęcia prowadziła p. Mirosława Młot.

• Projekt Szkoła Patriotów

• Patriotyzm to umiłowanie i pielęgnowanie tradycji, kultury i języka. Nic więc dziwnego, że pogłębianie wiedzy o regionie Polski, w którym żyjemy, bardzo leży na sercu naszej społeczności.

Podczas Dnia Regionalnego (20.06) uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z gwarą poprzez tworzenie słowniczków i plakatów, a także wzięcia udział w konkursie wiedzy o Śląsku. Sporą atrakcją było też przymierzanie oryginalnego stroju regionalnego.

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się według harmonogramu:

o godz. 9.30 – kl. VIII

o godz. 10.30 – kl. I – III

o godz. 11.30 – kl. IV – VII

• Projekt Szkoła Patriotów

• 13 maja 2023r.

W ramach projektu Szkoła Patriotów nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z Panami Józefem Twardzikiem i Zygmuntem Mychem, przedstawicielami śląskich rodzin o tradycjach powstańczych. Godzinne spotkanie składało  się z dwóch części. Najpierw obaj panowie opowiedzieli genezę I Powstania Śląskiego oraz przybliżyli jego przebieg na terenie Czułowa. Młodzież zapoznała się  z dokumentami dotyczącymi  pomnika Powstańców Śląskich przy ul. Katowickiej, jak również poznali jego burzliwą historię. Z kolei w drugiej części spotkania uczniowie przeprowadzili wywiad z zaproszonymi gośćmi na temat… Jego fragmenty opublikujemy niebawem.